Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Мобільний Інтернет Оплата
Новини поштою

Про центр

Історична довідка

На початку 80-х років XVІІІ століття, на березі ріки Токмак оселилося кілька родин запорізьких козаків, до яких незабаром стали приєднуватися селяни. Так у 1784р. утворився Великий Токмак, що одержав назву від ріки (біля неї на буйному різнотрав'ї у свій час татари випасали коней; звідси і татарська назва ріки Токмак - ситий ).

У 1778р. був прокладений поштовий тракт до Олександрівська (нині Запоріжжя). Таким чином, зв'язок народилася в нашому місті в 1778р.

Великий Токмак став, швидко рости, тому що тут знаходилися старі торговельні шляхи на Крим, згодом і на Бердянськ. Однак до цього ж часу відносяться повідомлення губернаторові, що на поштовому тракті розбійничали грабіжники і він не безпечний для перевезення грошей і листів. У 1836р. з'явилася перша парафіяльна школа; у 1882р. німець Фукс заснував завод землеробських машин і знарядь.

Напередодні 1-й світової війни місцеві фабриканти і купці побудували залізничну вітку Цареконстантиновка-Федоровка, а на ній станцію Великий Токмак, також працювали невелика друкарня, дві фотогалереї, лікарня з одним лікарем, 17 нижчих навчальних закладів , 3 бібліотеки і кінотеатр.

Історія зв'язку продовжується з 1943р., коли в місті була створена контора зв'язку, першочерговим завданням якої було відновлення провідного віщання. Тоді і заробив радіовузол на підсилювачі ТУ-100 (100 Ут).

ДО 1980р. Районний вузол зв'язку м. Токмак нараховував 8 радіовузлів загальною потужністю 43,5 КВТ, 22 сільських телефонних станцій, 2 міські АТС, монтованою ємністю 9180NN. Підприємству була привласнена 2-я категорія.

Сьогодні наше підприємство є складовою частиною ПАТ "Укртелеком" і продовжує впевнено розвиватися, упроваджуючи новітні технології сучасного зв'язку й інформатики.


Запорiзька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, м. Запоріжжя, 69005, пр. Соборний, 133


Зворотний зв'язок