Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Мобільний Інтернет Оплата
Новини поштою

Станційно-лінійна дільниця №4 м. Пологи

Цех електрозв'язку №11 Пологи

Площа території: 1.3 тис. км2
Розташування: Україна, 47° 29' - с.д., 36° 15' - п.ш.
Населення: більше 62.5 тис. жителів
Адміністративний центр: Пологи
Сільські населенні пукти 38 сіл, об'єднаних в 12 сільських рад

Історична довідка

Зв'язок, зокрема телефонний, з'явився в Пологах ще з дореволюцiйних часiв. Телефони встановлювалися в жандармерiї i в економiях нiмцiв-колонiстiв. Це були настiннi iндукторнi апарати типу "Вестерн-електрiк". Мiжмiський зв'язок вiдбувався з допомогою телеграфу з використанням одного проводу, який протягували на стовпах вздовж залiзничної колiї. Були задiянi апарати "Морзе".

У Пологах працював всього один телефонiст. Це був 17-рiчний Андрiй Анiкiн. Потiм, вже в наш час, Андрiй Iванович став заступником начальника вузла зв'язку i був нагороджений за свою самовiддану працю орденом Ленiна.

Пiд час Великої Вiтчизняної вiйни зв'язок у Пологах був зруйнований. Щоб його вiдновити, застосовували воєнно-польовий кабель i, навiть, колючий дрiт. Мережа провiдного мовлення складалася з одного мiського радiовузла i до 70 радiоточок, розташованих в основному в будинках по вулицi Пролетарськiй та Жовтневiй.

Колектив зв'язкiвцiв з 1944 року очолив Олександр Григорович Фесенко, який вiддав цiй справi сорок рокiв. В 1949 роцi функцiонували 9 вiддiлень зв'язку. Для телеграфного зв'язку служили три телеграфних апарати. Дiяла одна станцiя мiського телефонного зв'язку ємнiстю 200 телефонних номерiв, iз них використовувалося 133. Було ще 52 телефонних апарати внутрiшнього районного зв`язку. Телефонний зв'язок забезпечувала ручним засобом бригада телефонiстiв. В Пологах налiчувалось 1416 радiотрансляцiйних точок, в селах - 395.   

Йшли роки. Зв'язок став розвиватися значними темпами. Так, телефони типу МБ поступилися удосконаленим телефонам ЦБ. Бленкернi комутатори замiнили на апарати з багатократним полем, апарати "Морзе" - на лiтеродрукуючi СТ-35. По мiжмiському зв`язку встановили багатоканальну нiмецьку лампову i першу вiтчизняну апаратуру.    Пологiвцi в 1978 роцi першими в областi змонтували i запустили в дiю координатну телефонну станцiю (в iнших районах ще довго стояли декадно-кроковi). Були введенi в дiю 13 сiльських АТС, 7 радiовузлiв з дистанцiйним управлiнням. За безсумнiвнi заслуги у розвитку зв'язку в районi начальник пiдприємства О.Г. Фесенко був нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора" i "Знак Пошани", удостоєний почесного звання "Майстер звязку СРСР". 22 квiтня 1969 року колегiя Мiнiстерства зв`язку i президiя ЦК профспiлки працiвникiв зв`язку вiдзначили трудовi звершення Пологiвського районного вузла зв`язку занесенням в Книгу Пошани Мiнiстерства i ЦК профспiлки.

На сьогоднi до райвузла електрозв'язку входять центральна АТС на 6400 номерiв, АТС "Пологи-5" на 1080 номерiв (у населення 6093 телефонних апарати), 8 радiовузлiв, через якi транслюються передачi по 20452 радiоточкам (у мiстi - 7149), телеграф, мiжмiська телефонна станцiя, яка може з'єднати абонента з будь-яким мiсцем планети.

Бордюг Пологи.JPG

 Бордюг Олександр Юрійович

Начальник станційно-лінійної дільниці №4 м. Пологи

     Народився у 1984 році в селі Тарасівка Пологівського району Запорізької області.  

     В галузі зв’язку працює з 2006 року. Пройшов шлях від інженера – програміста до начальника цеху.

     З серпня 2011 року по жовтень 2014 займав посаду начальника Цеху ТП № 13 (м. Пологи).

 З листопада 2014 - начальник станційно-лінійної дільниці №4 м. Пологи РЦТ №533 м. Токмак ЗФ ПАТ "Укртелеком"

Освіта:

      У 2008 році закінчив Запорізький національний технічний університет за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі».


Запорiзька філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, м. Запоріжжя, 69005, пр. Соборний, 133


Зворотний зв'язок